اخبار » آیین رونمایی از کتاب «سرای نیستی» برگزار شد. 1397/12/04

 

بسم الله الرحمن الرحیم

در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، همایشی به جهت نکوداشت مقام حضرت با عنوان «شکوه های فاطمی و رسوایی نفاق» در بنیاد فرهنگی امامت برگزار گردید.
در این مراسم که با حضور علما و فضلای حوزه علمیه و اقشار مختلف علاقه مندان همراه بود ، حضرت آیت الله سید مهدی میرباقری به تبیین جایگاه و منزلت حضرت فاطمه سلام الله علیها پرداختند . ایشان ضمن تبیین جریان ایمان و کفر در قرآن کریم به نقش امامت اهل بیت علیهم السلام در تبیین مسیر هدایت و سعادت بشریت اشاره نمودند. حضرت آیت الله میرباقری در ادامه به جریانی مرموز و پنهان اشاره نمودند که حتی در بیت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله حضور داشته و برعلیه مسیر امامت اهل بیت علیهم السلام و در راستای از بین بردن نور هدایت ایشان تلاش می نمود . ایشان در ادامه ضمن بیان شواهد قرآنی این مهم نقش حضرت زهرا سلام الله علیها و تاثیری که شهادت حضرت در رسوایی این جریان داشت را مورد بررسی قرار دادند.
از دیگر برنامه های این همایش رونمایی از کتاب « سرای نیستی » و معرفی دو پایان نامه در موضوع مقامات حضرت زهرا سلام الله علیها بود. کتاب سرای نیستی نوشته حجت الاسلام والمسلمین هادی الیاسی از فارغ التحصیلان و اساتید بنیاد فرهنگی امامت است که در آن به بررسی دلایل و شواهد قرآنی و تاریخی حضور منافقین حرفه¬ای در مکه و مدینه پرداخته شده است و ضمن تبیین عملکرد و فعالیتهای این جریان در طول پیدایش و رشد اسلام ، نقش ایشان در تعیین جانشین پیامبر صلی الله علیه و آله و ایجاد انحراف در مسیر هدایت جامعه اسلامی پس از رسول خدا مورد بررسی قرار گرفته است.
پایان نامه جناب حجت الاسلام والمسلمین مصطفی حاجی ولیی نیز اثر دیگری بود که در این مراسم به حاضرین معرفی گردید. نویسنده در این پژوهش با عنوان «برخورداری حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها از ویژگیهای امامت» به تبیین ویژگی ها و شرایط امامت پرداخته و ادله وجود این شرایط در حضرت زهرا سلام الله علیها را مورد بررسی قرار داده و در ادامه چرایی عدم اطلاق عنوان امام بر ایشان را تشریح نموده است.
سومین اثر که در این مراسم بدان اشاره گردید پایان نامه جناب حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم دستلان با عنوان « محدثه بودن حضرت زهرا سلام الله علیها و آثار اعتقادی آن» بود. ایشان در این پژوهش به بررسی ادله و شواهد مربوط به گفتگوی ملائکه با حضرت زهرا سلام الله علیها پرداخته و به لوازم اعتقادی این حقیقت اشاره نموده اند.
در این مراسم که از فضای معنوی ویژه ای برخوردار بود، حجت الاسلام و المسلمین جواد محمد زمانی و جناب آقای مجید تال اشعاری را در وصف حضرت زهرا سلام الله علیها ارائه نمودند و همچنین حاضرین از مرثیه سرایی آقای سید محمد جوادی بهره بردند.