محصولات » فاطمیه
ملکه اسلام
ناشر: ارائه نورالهدی
تعداد صفحه: 920
قطع: وزیری
نوع جلد: گالینگور
تاریخ نشر: 1396
نوبت چاپ:
محل نشر: قم
شمارگان: 10000
نام نویسنده: حضرت آیت الله حاج میرزا خلیل کمره ای
زبان کتاب: فارسی

خلاصه کتاب:

کتاب ارزشمند ملکه اسلام با تقریط استاد حسین انصاریان در 935 صفحه و سه بخش اصلی همراه با دهها عنوان خواندنی پیرامون حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد.

«زندگی نامه حضرت به عنوان مقدمه کتاب»، «خطابه فاطمه زهرا سلام الله علیها در مسجد پیامبر(ص) موقع انحراف کنگره اوایل صدر اسلام» و «علی و زهرا علیهماالسلام، سرچشمه آب حیات، شرح خطبه حضرت زهرا سلام الله علیها در جمع زنان مدینه» بخش های اصلی این کتاب ارزشمند را تشکیل می دهد.

از عناوین این کتاب ارزشمند می توان به ؛ «زندگی نامه حضرت زهرا سلام الله علیها از ولادت تا رحلت پیامبر(ص)»، «پیوند با امیرالمومین علیه السلام»، «خواستگاری از زبان امیرالمؤمنین علیه السلام»، «حسادت زنان قریش و نگرانی حضرت»، «فعالیت های فرهنگی و اجتماعی»، «دفاع از جایگاه رسالت و امامت با انواع روش ها»، «یاری رساندن به پدر و همسر در جنگ ها»، «رسیدگی به ایتام و مساکین»،«دفاع از بنیان رسالت و ولایت بعد از رحلت پیامبر(ص)»، «خطبه فدک»، «سند خطبه»، «فاطمه سلام الله علیها و اخرین سخن و خطبه»، «نص خطبه»،« خطاب به انصار و کمک خواهی از آنان»، « فاطمه سلام الله علیها شایعه را تکذیب کرد»، «ملل لایق و نالایق»، «رجال بازیچه»، «انزجار حضرت از این انحطاط»، «شجاعت زمامدار»، «ویژگی یک دولت موفق» و... از جمله عناوین خواندنی این کتاب ارزشمند است.

محقق و پژوهشگر کتاب ضمن افزودن شرح حال حضرت زهرا علیها السلام، به توضیح لغات مشکل متن و شرح حال برخی از رجال در پاورقی پرداخته و در مواردی مصادر احادیث را نشان داده است.

کتاب دارای فهارس فنی شامل آیات قرآن، احادیث، معصومین، اعلام، مکان ها، کتاب ها، اشعار، ادیان، قبایل و فرق است.

نظرات (0)
درج نظــر
نام: ایمیل:
متن نظر:


ثبت