محصولات » خانواده
رازهای همسرداری در نگاه صاحبنظران ، عرفا و بزرگان دین
ناشر: ارائه نورالهدی
تعداد صفحه: 191
قطع: رقعی
نوع جلد: شومیز
تاریخ نشر: 1392
نوبت چاپ: دوم
محل نشر: قم
شمارگان: 3000
نام نویسنده: 297/725
زبان کتاب: فارسی

خلاصه کتاب:

این کتاب درخصوص راز و رمز همسرداری از نگاه عرفا و صاحبنظران دینی می باشد. «رازهای همسرداری» عنوان یک کتاب بسیار خوب و مفید در رابطه با آشنایی با ازدواج و مسائل مربوط به آن است. این کتاب که با قلمی خاص نگارش شده است نکاتی مفید و در جای خود نابی را برای جوانان در شرف ازدواج ارائه می دهد تا با نگاهی عمیق با مسئله ازدواج نگریسته تا بتوانند در ابتدا با انتخابی مناسب و در شأن، زندگی خوبی را آغاز و بتوانند سال های سال در کنار یکدیگر مایه آرامش و سکون برای هم باشند.

مؤلف در این کتاب حدود ۲۰ وظیفه مهم زناشویی را بیان می دارد؛ از پذیرش فردیت در عین جمعی بودن (به این معنی که دو نفری که در کنار یکدیگر زندگی می کنند نیازمند این هستند که زمان هایی را برای تنها بودن در اختیار داشته باشند)، سازش، دوری از سوءظن های بی دلیل، تأمین نیازهای جنسی و روحی یکدیگر، احترام گذاشتن به یکدیگر و به خانواده همدیگر، ابراز علاقه به یکدیگر، مدارا کردن در سختی ها، آرایش برای یکدیگر و مسائلی از این قبیل.

آخرین مباحث کتاب می تواند الگوی مناسبی برای تمام خانواده های فهیم ایرانی باشد. در این بخش درباره سیره بزرگان دین در برخورد با همسرانشان مطالبی آمده است. در این بخش با سیره و روش برخورد بزرگانی مانند «علامه طباطبایی»، «آیت الله مرعشی نجفی»، «شهید مطهری»، «آیت الله بهجت» و … آشنا می شویم و نکات نابی را از زندگی ایشان به دست می آوریم.

در یک جمع بندی می توان اینگونه بیان نمود که کتاب پیش رو از این جهت که کاملاً بر طبق مبانی فرهنگی ما نگارش شده و نکات جالبی بیان می دارد می تواند برای تمام خانواده ها مفید باشد.

نظرات (0)
درج نظــر
نام: ایمیل:
متن نظر:


ثبت